Türkiye'de Eurodiesel'in öncüsü ve lideri Total, yeni kurşunsuz benzini Excellium 97 ile araca, yol ve sürüş şartlarına bağlı olarak standart kurşunsuz benzinlere oranla her depoda ortalama 30 km. daha fazla yol kat edebilme imkanı sağlıyor. Fransa'daki Total laboratuvarlarında geliştirilen Excellium teknolojisi ile üretilen Excellium 97, sınıfının en yüksek oktanı ile üstün bir performans ve diğer üstün özellikleriyle daha fazla motor koruması sağlarken çevreciliği ve cazip fiyatı ile de fark yaratıyor. Excellium 97, sürtünme azaltıcı özelliği ile motordaki mekanik kayıpları azaltarak, motorun randımanını artırıp yakıt ekonomisi sağlıyor. Deterjan özelliği ile Excellium 97, motoru temizliyor ve yakıt sistemine zarar veren birikintileri azaltıyor. Enjektörler ve emme supapları gibi motorun hassas parçalarının temizliğini yaparak motorun daha sağlıklı çalışmasını sağlıyor, ömrünü uzatıyor ve yakıt sistemini paslanmaya karşı koruyor.
Excellium 97'nin karbonmonoksit emisyonu standart bir kurşunsuz benzine oranla %20'ye, sera etkisi yaratan karbondioksit emisyonu ise %5'e varan oranlarda düşük değerler taşıyor.
Total Excellium 97 "Kurşunsuz benzin 95 oktan" sınıfının en yüksek oktanlı kurşunsuz benzini olmasına rağmen, standart 95 oktan Kurşunsuz Benzin'in fiyatına oranla küçük bir fark ile satılıyor. Total Excellium 97 ile sürücüler, araca, yol ve sürüş şartlarına bağlı olarak standart bir kurşunsuz benzine göre her depoda ortalama 30 kilometre daha fazla yol kat edilebiliyor. Bu özellikleriyle Excellium 97 sürücülerin vazgeçilmez tercihi olacak.